2020-05-04

COVID-19 – ORGANIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW W CZASIE PANDEMII

Działalność firm w dobie pandemii wymaga specjalnych środków. Jak dostosować się do specyficznych warunków, by nie wypaść z rynku?
Wywiad z Piotrem Suwałowskim, Prezesem Zarządu SerwNet Sp. z o.o. i Katarzyną Szulim, CEO Agencji PR COMMFORT

Zaistniała od marca 2020 roku sytuacja „blokady gospodarczej” na skutek COVID-19 stała się wielkim wyzwaniem zarządczym, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak się okazuje, znaczna część z nich nie jest w stanie przystosować się do nowych realiów i zmienić płynnie sposobu działania na zdalny. Natomiast dziś tylko taki system pracy staje się kluczowy dla utrzymania firmy. Otwartość na zmiany, nowe technologie oraz szybkie reagowanie na pojawiające się obostrzenia nakładane przez rząd, powodują panikę wśród przedsiębiorców. To właśnie takie sytuacje udowadniają, że aby utrzymać relację z kluczowymi kontrahentami oraz zabezpieczyć dotychczasową pozycję firmy na rynku należy szukać rozwiązań u wyspecjalizowanej firmy IT, np. SerwNet Sp. z o.o.

SerwNet niezawodny i gotowy do działania

COVID-19 Piotr Suwałowski Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o.– Obecnie znaczna część planów działania kryzysowego w przedsiębiorstwach skupia się na strukturach, protokołach i procesach z pominięciem czynnika ludzkiego, który te wszystkie zmiany musi wprowadzić i opanować. Założenie, że niezależnie od sytuacji ludzie i tak stawią się do pracy, jest błędne. Po pierwsze, zaczniemy żyć w sferze, która w coraz mniejszym stopniu będzie „publiczna”. Następnie będziemy zmuszeni przestawić się na korzystanie w życiu zawodowym z tzw. Technologii SPEED, która podniesie efektywność i bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Te z firm, które już dziś zaplanują i wdrożą rozwój m.in.: biur online, sieci VPN, wideokonferencji i zdecydują o reorganizacji pracy na zdalną, nie będą musiały obawiać się o swoją pozycję i bezpieczeństwo, kiedy sytuacja związana z epidemią pojawi się po raz kolejny – twierdzi Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu SerwNet Sp. z o.o.

Co SerwNet oferuje przedsiębiorcom w obliczu COVID-19?

Firma SerwNet to jeden z liderów dostarczających wysokiej klasy rozwiązania klasy ERP. Bazując na własnych doświadczeniach, oferuje obecnie klientom m.in. usługi w zakresie doradztwa analizy biznesowej danych z aktualnej działalności przedsiębiorstwa, w oparciu o oprogramowanie Sage ERP Business Intelligence. Takie rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom możliwość bieżącego monitorowania planu sprzedaży, poprawę rentowności akcji promocyjnych, analizę obrotów na poszczególnych kontrahentach i klientach oraz weryfikację poziomu realizacji budżetu na poziomie projektów lub centrów kosztowych. Dodatkowo specjaliści z SerwNet polecają zastosowanie wsparcia technologicznego w zakresie działalności firm w trybie pracy zdalnej. Wdrażając w przedsiębiorstwie strategię pracy z domu, pracodawca powinien zapewnić sprawne działanie firmy w obszarach niezbędnych do jego funkcjonowania, tj.: kadry i płace, księgowość, sprzedaż oraz marketing. Zastosowanie strategii home office wymaga odpowiednich narzędzi do pracy i komunikacji: komputery, tablety, kamery oraz oprogramowanie i rozwiązania chmurowe, np. konsola RDP, TeamViewer, Skype, MS Team, Zoom. Pozwala to na bieżącą komunikację menedżerów z pracownikami, a firmie SerwNet na dostęp do infrastruktury i zasobów klienta, co umożliwia zdalne wdrażanie rozwiązań jak i szybką reakcję na zgłaszane przez klientów problemy bezpieczeństwa elektronicznej wymiany danych wewnątrz przedsiębiorstwa oraz z klientami. Zastosowanie połączenia typu VPN daje pracownikom, będącym poza biurem, możliwość korzystania z niezbędnych dla nich zasobów serwerowych firmy. Natomiast rozwiązania chmurowe, takie jak Sage Obieg Dokumentów (SOD), zapewniają sprawną, bezpieczną komunikację pomiędzy działami w firmie, pełną kontrolę nad wersjami dokumentów a osobami za nie odpowiedzialnymi. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii OCR, mamy do czynienia z cyfryzacją dokumentów i łatwym przejściem z wersji papierowej na elektroniczną.

Jakie przedsiębiorstwa mogą korzystać z usług firm IT?

W czasie izolacji społecznej i pracy zdalnej nastąpił znaczny wzrost zapotrzebowania na usługi firmy SerwNet. Większość procesów oferowanych przez specjalistów od IT stało się standardem pracy, bez którego klienci już nie wyobrażają sobie efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem oraz aktywnego zdobywania rynku. Dziś każda firma powinna korzystać z usług specjalistów od IT, aby sprawnie i skutecznie dbać o rozwój swojego biznesu.

COVID-19 Katarzyna Dębicka, CEO Agencji PR Commfort Group– Obecnie współpraca z takimi firmami jak SerwNet wydaje się być jedynym słusznym kierunkiem. Dziś w sieci komunikujemy się, szukamy rozrywki i robimy zakupy. Pracujemy i uczymy się online. Ważne, aby odbywało się to niezawodnie i sprawnie. Zatem wszelkie działania wspierające i budujące bezpieczne interakcje w digital’u zyskają teraz na znaczeniu. Jeśli chcemy, aby nasze przedsiębiorstwa z sukcesem utrzymały się na rynku, musimy sięgać po nowoczesne narzędzia, stawiać na alternatywne formy zarządzania firmą oraz na podtrzymywanie relacji biznesowych online – mówi Katarzyna Szulim, CEO Agencji PR Commfort.

SerwNet Sp. z o.o. z powodzeniem tworzy i wdraża systemy informatyczne dedykowane małym, średnim i dużym firmom bez względu na branżę, którą reprezentują. Rozwiązania te cieszą się dużą popularnością, ponieważ bez trudu mogą być one przystosowane do potrzeb konkretnej firmy, niejako „uszyte na miarę” – między innymi dzięki temu z usług i produktów, związanych z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem, za pośrednictwem SerwNet skorzystało już ponad 2000 klientów o różnorodnym profilu działalności.

Zdjęcie Piotra Suwałowskiego – Materiał prasowy
Zdjęcie Katarzyny Szulim – fot. Szymon Łaszewski

Share this post:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Inne realizacje