Pomagamy

Działalność non-profit

Sprawy społeczne i polityka rodzinna to podstawowe punkty działalności charytatywnej Commfort Group. Dla nas to nie jest tylko forma współpracy w zakresie CSR, to zdecydowanie więcej. Bezpośrednie zaangażowanie naszej firmy w problemy osób wykluczonych, powoduje że znamy ich troski codzienne i staramy się przywrócić uśmiech na ich twarzach.

logo-piekne-anioly-300x159Od ponad dwóch lat pomagamy bezpośrednio dzieciom. Obecnie pomagamy Stowarzyszeniu Piękne Anioły, którego misją jest remontowanie pokoi dzieci z ubogich rodzin.

Tworzymy oddział Stowarzyszenia na terenie regionu mazowieckiego, gdzie mimo mocno rozwiniętej infrastruktury, dostępu do wszystkich mechanizmów współczesnego świata biedne dzieci to dalej zjawisko dość częste.

Według statystyk z GUS z 2010 roku bieda w Polsce szacuje się w następujących liczbach:

5,7 proc. – odsetek osób żyjących poniżej minimum egzystencji;
17 proc. – odsetek osób zagrożonych ubóstwem;
14 proc. – wskaźnik skrajnego ubóstwa w rodzinach z co najmniej jednym bezrobotnym;
15 proc. – wskaźnik ubóstwa wśród osób z wykształceniem gimnazjalnym;
34 proc – wskaźnik ubóstwa wśród małżeństw z co najmniej czwórką dzieci;

Zainspirowało nas działanie Stowarzyszenia Piękne Anioły, gdyż jako jedyne pomaga długofalowo bezpośrednio dzieciom ubogim. Przyszłość i potencjał takich dzieci cierpi na tym, że rodzice nie potrafią bądź nie chcą naleźć zatrudnienia. Najmłodsi nie mają na status dorosłych żadnego wpływu, a bezrobocie i ubóstwo rodziców wręcz przeciwnie – ma decydujący wpływ na przyszłość tych dzieci. Bieda rodzi więc biedę, czego skutkiem jest to, że prawie 1/3 populacji zagrożonej tym zjawiskiem to najmłodsi.

Kiedy remontujemy pokoje takim dzieciom, pokazujemy im że istnieje inny świat, że nie muszą się już wstydzić i mogą prowadzić życie chociaż w połowie jak ich rówieśnicy. Motywujemy tym samym do działania ich rodziców. Często takie nasze czyny wpływają pozytywnie na całą rodzinę, która dostając szansę w postaci pokoju dla dzieci widzi szansę na wyjście z tych ciężkich warunków. Rodzice zaczynają być otwarci, szukają pracy, chcą dalej zmieniać życie swoje i swojej rodziny.

Wierzymy, że dzięki takim działaniom uda się nam zmienić otoczenie określonej grupie dzieci. Liczymy, że dodatkowo przy wsparciu mediów, polityków, biznesmenów i artystów wspólnie ze Stowarzyszeniem „pomalujemy ich świat” . Bo ten świat zależy tylko od działań nas – dorosłych.

Gest.OK_Jeśli chcesz wesprzeć akcję SŁONECZNE POKOJE zapraszamy do kontaktu z nami lub bezpośrednio z Panią Prezes Stowarzyszenia Katarzyną Konewecką – Hołój.

Jeżeli chcesz zaangażowac się i pomagać razem z nami napisz do nas i opisz swój pomysł na: non-profit@commfort.pl

Wszystkich Państwa zachęcamy gorąco do nie pozostawania obojętnym.
Nie czekaj. Już dziś wykonaj Gest.OK.